Header Ads

PwD

PwD

Między północą a 24.00...


Druga Połowa Moja zapytała mnie dziś przytulając się w kuchni, kiedy wreszcie znajdziemy czas, aby razem położyć się spać? Razem, czyli po prostu w tym samym czasie.

"Kiedy ja zacznę pracować na pół etatu, a Ty tylko  na cały"- odpowiedziałam bez namysłu.

No bo teraz oboje tyramy na półtora...Do tego każde z nas ma dodatkowy balaścik adekwatny do swojej postury i przydzielonych zadań domowych: a to pisma urzędowe, a to studia ponadplanowe, a to remontu zakończenie, a to obiadu upichcenie...Mijamy się więc trochę w drzwiach, każde zagonione, na telefonach, w swoich papierach, w feworze walki...Wszystko oczywiście w imię pracy, idei wyższych, w dobrej wierze, że czas zainwestowany zaprocentuje kiedyś i zamieni się w żywą gotówkę pozwalającą zakończyć remont, budowę i jeszcze na wakacje starczy:)
Ten wpis jest maleńkim przerywnikiem w przygotowywaniu się do egzaminu. Takim na kawę i kanapeczkę:)


W kominku huczy ogień, więc jest cieplusio, obok pali się ciasteczkowa świeczka, w Pracowni pachnie więc nieziemsko słodko. W kuchni pomalutku pyrkocze zupa (to w ramach nadganiania obowiązków domowych w czasie "wolnym", czyli między północą a 24.00:)) - zupa która stała się hitem i zniknęła poprzednim razem zanim zdążyłam zrobić jej zdjęcie. Może tym razem się uda:) Na tablicy - niezapominajce jeszcze nie zamontowanej wiszą już karteczki z terminami, płatności, faktury...Koszmarek. Do pomysłów blogowych i zawodowych zakupiłam specjalny zeszyt, bo w mojej głowie aż huczy od kolejnych tematów, projektów, obowiązków. W torebce noszę książkę, którą chciałam Wam polecić - tytuł może trochę infantylny, niemniej książkę czytam po raz drugi i staram się zapamiętać i wdrożyć w życie jak najwięcej wskazówek Autora - zawodowego trenera życiowego, który w niezwykle barwny, dowcipny i bezpardonowy sposób ukazuje nam nasze przywary i podpowiada, jak nie zwariować w tym szalonym świecie, w którym nawet nie można położyć się spać w tym samym czasie co  Druga Połowa się kładzie..:)))


Weekend zapowiada się iście szalony, jedyna osobą, która wypocznie jest Dziecię wybywające już w piątek na biwak harcerski - ten to ma dobrze:)

Mój czas na kawę minął, nauka wzywa:)

Następny post będzie o jesiennej zadumie, listopadowych kompozycjach kwiatowych, pamięci o Bliskich i o tym jak nie dać się szarudze za oknami:)...

5 komentarzy:

 1. Życie :)
  Każdy gdzieś biegnie, coś załatwia, z kimś rozmawia przez telefon. Właśnie dlatego weekendy są potem takie fajne :)
  Superowa pajęczyna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święte słowa. Ja lubię weekendy za to, że wreszcie mamy czas zjeść rodzinnie śniadanie, dlatego tak je w te dni celebruję.
   Za pajęczynkę zachwyty należą się jej twórcy, ja tylko sfociłam:)

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciesze się, że udało mi się trafić na Twojego bloga - chyba przez Twój adres emailowy wysłany do mnie na biuro - zostanę tu na dłużej (na maila odpowiem asap.) Jakoś to co piszesz trafia do człowieka, a ekologia cieszy mnie bardzo ... ciągle jej zbyt mało. Będę czytać z ciekawością. Pozdrawiam bardzo ciepło, Kasia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) Bardzo cieszą mnie wszelkie odwiedziny, bo o ekologii i ochronie środowiska oraz otaczającego nas krajobrazu trzeba mówić i mówić - do zrobienia jest bardzo, bardzo dużo... i im więcej ludzi to usłyszy i wprowadzi w życie (choćby wokół siebie), tym lepiej dla nas wszystkich.
   Pozdrawiam i zapraszam w wolnej chwili:)
   Na maila czekam zaś z niecierpliwością.
   Ondrasza

   Usuń

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.