Header Ads

PwD

PwD

Nasionkomania


O tym, że nasionka roślin których u siebie nie mamy to rzecz bardzo pożądana, wiedzieli już Starożytni (wszyscy, bez wyjątku:))
Nasionami i sadzonkami wymieniano się, handlowano, a jak zawiodły prośby "po dobroci" - to je najzwyczajniej wykradano, często ponosząc przy tym ogromne ryzyko.
Dziś nie trzeba uciekać się do tak niecnych występków, a już na pewno nie czeka nas za to "skrócenie o głowę":)

Nasiona i sadzonki usuwamy z własnych ogrodów rokrocznie, o każdej niemal porze roku. Często bezpowrotnie, bo nie dopuszczamy do dojrzewania nasion, "żeby nam się bałagan z siewkami nie robił..."

Jesienią więc przekopujemy grządki i rabaty, czyścimy i wyrzucamy wszystko, co NAM zbędne, zimą planujemy, rysujemy, kombinujemy "co by tu zmienić?", a wiosną...no sami wiecie-SZAŁ sklepowo ogrodowy!  Spragnieni zieleni i prac po łokcie w ziemi, przeszukujemy sklepowe półki w poszukiwaniu wymarzonych nasion. I znów zasiejemy, pocieszymy się wiosną, latem czy jesienią i...zrównamy z ziemią.

Jedna z Blogowych koleżanek po fachu wpadła na GENIALNY w swej prostocie pomysł i postanowiła założyć


Każdy kto ma nadmiar nasionek - niech ich nie utylizuje w żaden sposób, niech nie będzie WIŚNIĄ, tylko podzieli się po koleżeńsku:))) Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie u Kasi, wielkiej ogrodniczki - pasjonatki.

Ja również przyłączę się do zabawy, choć w tym roku byłam tak zawalona robotą, że przezornie nie siałam zbyt wiele jednorocznych...

Nawiązując do poprzedniego posta i warzyw - gigantów Sąsiadki, niniejszym umieszczam poniżej dowód niezbity:


Kończę już dziś, bo pora zrobiła się późna, a mi jeszcze trochę rysowania zostało...Poproszono mnie o zrobienie projektu rabaty, takiej "bezobsługowej" w miarę, bo będzie zdobić trawnik firmowy. Właścicielom owego trawnika ciężko było zdecydować o kształcie rabaty i miejscu w którym ma ona się dokładnie znaleźć - dostaną więc ode mnie parę pomysłów i wybiorą sobie ten naj...
Pokażę je później wszystkie i omówię krótko co, jak i dlaczego,  może komuś coś się spodoba:)
Tak więc szkice robocze czas zacząć...
Brak komentarzy

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.