Header Ads

PwD

PwD

Szybki pościk o nasionkach "za pięć dwunasta"...

Szybciutko, spóźniona bowiem jestem dziś na wszystko...
U Kasi jest dzis wielka wymiana nasion. Post przygotowuję "za pięć dwunasta", a dokładnie o 8.53, czyli 7 minut przed rozpoczęciem zabawy:) Zabawa ma jednak potrwać do wieczora, więc nie jest aż tak tragicznie:)

Co mam? Niewiele niestety, bo miałam bardzo zwariowany rok, siałam mało jednorocznych, ogród żył trochę swoim życiem...no dbałam jako tako właściwie tylko o warzywnik i mój wodny świat-reszta zieleni sama sobie radziła:) 

WIERZBOWNICA KOSMATA

na początku malutka, niepozorna, wyrosła na niezłe krzewisko: osiąga do 1,5 m wysokości i jest dość szeroka. Dwie roślinki wystarczyły, żeby przy oczku zrobił si,e tłok. Rośnie właśnie przy wodzie, moje w pełnym słońcu. 


AKSAMITKA WĄSKOLISTNA I ROZPIERZCHŁA

W ilości ogromnej...niestety wymieszana, bo po 3 latach porobiły się krzyżówki. Wąskolistnej mam jakieś 90%, pozostałe to pomarańczowo-żółto-brązowe, pełne, rasowe aksamitki:) Kwiatek bardzo wdzięczny, do późnej jesieni wypełni słoneczną barwą każdą dziurę w nasadzeniach. Ja sieję na jednej grządce (w maju wysadzam na nią ogórki lub pomidory), potem bez ceregieli wyrywam siewki (dosłownie) i układam w wiadrze z małą ilością wody (na korzonki, żeby nie obeschły) i tak samo bezceremonialnie wkładam w dziurki zrobione na docelowym miejscu choćby patykiem. Rosną co roku jak głupie:)


RUDBEKIA

Od sąsiadki, przyznaję się bez bicia:)  Zdjęcie od "lubki" ze strony Świata Kwiatów


FLOKS

Tylko biały, niestety. I niewiele, bo mam od roku:) Zdjęcie od "madzia353" z w/w stronki (wszystkie zdjęcia nie mojego autorstwa ze Świata Kwiatów mam, bo mi Połówka aparat zabrała, a razem z aparatem wszystkie niemal moje fotki...te co mam uchowały się na moim "zaśmieconym" pulpicie:)))


NASTURCJA WŁÓCZĘGA

Ciekawe pnącze, mam pierwszy rok. Nie lubi gleb wapiennych - tam, gdzie poprzedni właściciel składował wapno mimo wykopania wapiennych brył nie uchowała się żadna roślinka. Na słoneczku rosła ładnie, w cieniu gorzej (mniej kwitła). Nasiona z dwóch roślin (ale i tak sporo). Zdjęcie od "jaga51".


CZARNUSZKA DAMASCEŃSKA

Znana, lubiana, bardzo ładna. W błękitach i bieli. Autorka"emiko"


ROZWAR

Też tylko biały. Piękna, niewysoka roślinka, zimuje bez problemu. Zdjęcie od "LidkaB"


I to niestety właściwie wszystko. Uczepu czy cynii mam ze dwie łyżeczki nasion, więc nie wymieniam.

PS. No i się spóźniłam....muszę lecieć na zajęcia, jeżeli któraś z Was będzie zainteresowana wymianą, to poszukuję: szałwi, lwiej paszczy, kosmosu, naparstnicy i nagietków:)


2 komentarze:

  1. Hej! Nie martw się, dodałam Cie do listy i na forum, jak wrócisz to się zaloguj i zobacz co się dzieje. Nasionka, które chciałaś poprosiłam w Twoim imieniu u Maszki i Kasika - i u mnie kosmosy. Trzymaj się! K

    OdpowiedzUsuń

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.