Header Ads

PwD

PwD

PLANNER sierpniowy do wzięcia


Nie mam zielonego pojęcia jak to się stało, ale właściwie mamy półmetek lata... 

Przed nami sierpień i 21 letnich dni września, a dalej to już jesień. Póki co jednak w ogrodzie smacznie i kolorowo. Przyznam, że szczerze się dziś uśmiałam przeglądając planner lipcowy, w którym pisałam, aby "podlewać obficie grządki i rabaty wczesnym rankiem" - woda lała się z nieba solidnym strumieniem. Zbyt solidnym czasami :)

Sierpień ma być za to ciepły i słoneczny. Na polach ruszyły żniwa, gospodarze doglądają też coraz bardziej pożółkłych ziemniaków - niedługo wykopki. 

W naszych ogrodach też plony pełną gębą - trzeba zbierać na bieżąco, usuwać wyrośnięte po mokrym lipcu liście i dopuszczać do warzyw i owoców jak najwięcej słońca. Te które zbierzecie są smaczne i zdrowe, z nadwyżek warto zrobić przetwory. Zaś te porażone przez choroby należy spalić albo zakopać - w żadnym wypadku nie wolno wrzucać porażonych chorobami roślin na kompost!

Sierpień to także czas pobierania sadzonek, wysiewu poplonów, ostatniego nawożenia trawników, rozsadzana bylin - można zacząć nieśmiało planować przyszłoroczny wygląd rabat.  

W wasze ręce oddaję PLANNER SIERPNIOWY w dwóch wersjach - czarno białej i kolorowejI oczywiście przypominam o konkursie!!! 

Na Wasze zdjęcia czekam do piątku, 4 sierpnia (na prośbę Czytelników i ze względu na wakacje konkurs został przedłużony o calutki tydzień!), jest więc jeszcze chwilka na zrobienie zdjęcia i zawalczenie o nagrody. 

Szczegóły TUTAJ, a tymczasem ja szybciutko zmykam szykować dla Was niespodziankę jaką dodam do nagród ufundowanych przez firmę Hydroidea :) 

3 komentarze:

 1. Super :-) Dziękuję bardzo za planner :-) Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ proszę:) Mam nadzieję że się przyda, choć o zimozielonych tam niewiele.

   Usuń
 2. To mam już mały drobiazg dla znajomej. Pewnie się ucieszy. Wielki dzięki za pomysł i wzór! :)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.