Header Ads

PwD

PwD

PLANNER wrześniowy do zgarnięcia


Czary mary i lato właściwie się skończyło... wrzesień się rozpoczął mokro i zimno. Tak, wiem - piszę jakby lato było nie wiadomo jak suche i ciepłe :)

Lubię jesień. Za chłodniejsze dni i puchate sweterki, za szaliki i apaszki, za potargane wiatrem włosy i niezwykłe światło jakie daje nisko stojące słońce. Kocham jesień za kasztany i za grzyby, za wrzosy i za ostatnie kwiaty. Za to że można się do kogoś przytulić i napić gorącego kakao. I że bez dziwnych spojrzeń można rozpalić w kominku i przyodziać ciepłe, wełniane skarpety na wiecznie zmarznięte stopy :)

Dla ogrodnika jesień to czas obfitych plonów i nadgodzinowego wekowania, przynajmniej w teorii. To też przygotowanie ogrodu do zimy i pomyślenie o przyszłym sezonie. Bo teraz właśnie dzielimy przekwitłe letnie byliny, teraz pobieramy sadzonki drewniane i teraz wysadzamy rośliny dwuletnie. Teraz są też w Centach Ogrodniczych i szkółkach wielkie wyprzedaże nieatrakcyjnych już bylin kwitnących latem - to czasami prawdzie okazje, aby zdobyć perełki bez rujnowania kieszeni.

Podsyłam Wam do pobrania pierwszy jesienny planner ogrodowy, wrześniową ściągę na te coraz krótsze dni - wykorzystajcie je dobrze i radośnie :) Plannery tradycyjnie czarno białe i kolorowe:
3 komentarze:

 1. A ja mam jeszcze nadzieję, że wrzesień zaskoczy nas ciepłem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także - lata nie było, te kilka dni się nie liczy :)

   Usuń
 2. Też jestem w trakcie planowania (wciąż!) kalendarza prac ogrodowych na wrzesień. Mam nadzieję, że przynajmniej jeden ciepły weekend się trafi. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.