Header Ads

PwD

PwD

PLANNER październikowy do wzięcia


Przy piątku, zaraz po deszczach i orkanie Ksawerym, wysyłam Wam planner ogrodowy na październik do pobrania. 
Nadchodzący weekend to dobry czas na jesienne ogarnięcie ogrodu tym bardziej, że nie wiadomo jaka pogoda czeka nas w listopadzie :) Do tego 28 października zmieniamy czas na zimowy, więc w tygodniu niewielu z nas będzie miało możliwość nadgonienia prac ogrodowych.

Nie odkładajcie na ostatnią chwilę zabezpieczania roślin balkonowych czy dalii - schować, wykopać, zabezpieczyć. Kwiaty cięte do wazonu wstawić, niech nas cieszą ostatnie jesienne bukiety. Po co później włosy z głowy rwać, że zważyły nam się kwiaty zanim zadziałaliśmy :) Osobiście straciłam w ten sposób swoje pelargonie - starczyła noc przymrozków i wszystko szlag trafił. Marnym pocieszeniem była późniejsza długa i ciepła jesień - kwiaty już nie odbiły :(

Dzisiejsze popołudnie i weekend w wielu ogrodach to będzie sprzątanie po wczorajszym wietrze. Nasze sosny straciły mnóstwo igieł, trawnik jest nimi usiany. Liści nam nawiało i gałęzi drzew których próżno szukać u najbliższych sąsiadów - daleką drogę niektóre przebyły. Dalie też pójdą do wazonów, zaś karpy do piwnicy - wszystkie się położyły i to mimo solidnych podpór. No i muszę pozbierać doniczki z ogrodu, bo wywiało je nawet z komórki!

Tymczasem owijam się kocem, przytulam do pudełka chusteczek, herbaty z imbirem i oddaję się przerabianiu kursu Oli Budzyńskiej - Pani Swojego Czasu :)

Plannery jak zwykle do pobrania w dwóch wersjach: czarno białe i kolorowe, do wyboru.

Brak komentarzy

Twój komentarz będzie widoczny po zatwierdzeniu.

Pracownia w Dolinie - HORTLEX sp. z o.o. - www.hortlex.pl . Obsługiwane przez usługę Blogger.